Podręczna ściągawka o podstawowych produktach i usługach reklamowych, nowych technologi

portal technologiczny WEBtime

Rozliczenie podatku w Hiszpanii dla firm informatycznych

Rozliczenie podatku w Hiszpanii dla firm informatycznych

Wiele osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepów internetowych. Nie każdy jednak zdaje się, że rozliczenia podatkowe mogą być odrobinę inne w sytuacji, kiedy dużo towaru sprzedaje się za granicę, na przykład do jednego, konkretnego kraju. Dobrym przykładem może być Hiszpania- w momencie, kiedy transakcje z klientami z tego kraju przekroczą kwotę 35 tysięcy Euro, podatek powinien zostać zapłacony w Hiszpanii, a tym samym firma powinna zostać zgłoszona do tamtejszego Urzędu Skarbowego. Dla polskich przedsiębiorców może to być nieintuicyjne albo wręcz zaskakujące, ale tak wygląda sytuacja od strony prawnej.

 

Aby ustrzec się dotkliwych sankcji na czas

 

Niestety, bardzo często przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z tego przepisu, a tym samym zwłoka z płatnościami, których nie dokonali naraża ich na dotkliwe sankcje. Z tego względu warto korzystać z usług biur księgowych i podatkowych, gdzie zatrudnieni specjaliści wiedzą o tego typu regulacjach, wiedzą w jaki sposób starać się o zwrot podatku vat z Hiszpanii i są w stanie doradzić nam w każdej sytuacji. Dzięki ich wsparciu nie powinniśmy nigdy zostać zaskoczeni przez rozmaite regulacje prawne. W końcu, dzięki wsparciu specjalistów możemy liczyć nie tylko na zwrot podatku Hiszpania, ale i na takie optymalizacje podatkowe, które pozwolą nam dodatkowo skorzystać z różnego rodzaju ulg podatkowych w ramach obowiązującego prawa. Dlatego też jest to tak korzystne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób, nawet jeśli dotychczas samodzielnie zajmowały się swoją księgowością i podatkami.

 

Nieznajomość prawa może nam szkodzić

 

Dlatego też tak wiele osób przestaje samodzielnie zajmować się swoją księgowością na rzecz zatrudnienia profesjonalnego księgowego. Możliwy do uzyskania zwrot podatku VAT z Hiszpanii, a także możliwość skorzystania z dodatkowych ulg sprawia, że takie rozwiązanie jest korzystne finansowo. Dodatkowo zyskujemy czas i nie musimy zagłębiać się w tematykę księgową, która nie do końca może być dla nas interesująca.

 

Więcej na temat

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *