Podręczna ściągawka o podstawowych produktach i usługach reklamowych, nowych technologi

portal technologiczny WEBtime

Przedsiębiorco, wiele zależy od brandingu!

Przedsiębiorco, wiele zależy od brandingu!

Określenie brandu, czyli marki produktu, który chcemy sprzedawać to jedno z najważniejszych zadań, nad którym przedsiębiorca musi się zastanowić. Chwytliwe logo, trafny i łatwy do zapamiętania slogan reklamowy, otoczka wokół produktu to kwestie tak samo ważne jak sam towar, który chcemy dostarczać klientowi. Nalezy zwrócić uwagę, iż dobrze przygotowany branding, często później kończy się tym iż pozyskiwani są klienci przez rekomendacje.

Na markę produktu składa się jego pochodzenie, jakość, opinia klientów, użytkowników lub konsumentów, liczą się także wizualne skojarzenia z danym produktem. Warto zatem zastanowić się nad całą otoczką związaną z pakowaniem, kolorem przewodnim nie tylko dla produktu ale także i dla firmy, tutaj pojawia się bardzo istotne logo, które będzie nieodłączną wizytówką firmy – a wszystko to razem określa sposoby zwiększania sprzedaży.

W dzisiejszych czasach znaczenie ma także opinia nie tylko o towarze ale i samej firmie

Przedsiębiorstwo posiadające tak zwaną dobrą i przychylną prasę i posiadające pozytywne referencje dla sprzedawcy, będzie uznawane świadomie i podświadomie w kręgu klientów jako pionier. Dobrą prasę zdobywa się oczywiście stopniowo, nawet latami, gdyż nieporozumieniem jest wskazywanie na dobre kontakty z prasą i klientami gdy przedsiębiorstwo na przykład z branży networking b2b, jest na etapie startu. W tym przypadku widać, iż marketing jest delikatnie mówiąc naciągany.

Branding, czyli praca nad marką na wielu płaszczyznach przynosi wymierne efekty. Jeśli nie mamy pojęcia co jest chwytliwe, co może spodobać sie potencjalnemu klientowi, tego typu działania warto zostawić profesjonalistom w tym zakresie. Pamiętajmy, iż tylko najgenialniejszy produkt obroni się sam, a o taki naprawdę trudno. Proponując klientowi to co już zna, i to co oferują inni od dawna, należy skierować działania na budowanie wizerunku.

Najlepiej znany brand na świecie?

Jest ich kilka i dotyczą one globalnych koncernów. Wiele lat temu trudno było przewidzieć, czy np. czerwone, okrągłe logo z pochyloną, białą czcionką tak mocno i dobitnie trafi do świadomości klienta. Czasem potrzebny jest zwykły łut szczęścia, czasem misternie zaplanowane działanie.