Podręczna ściągawka o podstawowych produktach i usługach reklamowych, nowych technologi

portal technologiczny WEBtime

Dofinansowanie działalności firmy

Dofinansowanie działalności firmy

Zysk to priorytet działania każdej firmy, do pomnażania zysków można dążyć w różny sposób, jak pokazuje praktyka biznesowa najlepszym rozwiązaniem jest osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na innymi firmami z branży. Jednak osiągnięcie tej przewagi w dzisiejszej sytuacji rynkowej wcale nie jest takie proste, wydaje się jednak, że jedną z najlepszych dróg do osiągnięcia tego celu jest wprowadzanie innowacyjnych, w stosunku do konkurencji, rozwiązań.

Problem w tym, że innowacyjne rozwiązania to najczęściej efekt trwających latami badań, w które firma musi inwestować nie mając żadnej gwarancji, że przyniosą jej one zysk. Jednak takie inwestycje mogą mniej przerażać, jeśli wziąć pod uwagę możliwość dofinansowania działalności badawczej, ulg podatkowych wynikających z prowadzenia badań oraz możliwość podjęcia współpracy z ośrodkami uniwersyteckimi i badawczymi, po to by komercjalizować ich osiągnięcia.

W przypadku niektórych regionów Polski oraz niektórych obszarów działalności badawczej firmy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Należy zatem przyjrzeć się funduszom unijnym i sprawdzić, czy prowadzone w firmie prace badawczo – rozwojowe nie kwalifikują się do jednego z programów unijnych.

Innym przykładem wsparcia dla firm prowadzących działalność badawczo rozwojową są ulgi podatkowe wynikające z takich prac. Dokładnie komu one przysługują, na jakich warunkach i jak z nich skorzystać można dowiedzieć się na stronie – www.bttp.pl.

Sposobem na zmniejszenie kosztów jakie ponosi firma na działania badawczo – rozwojowe jest nawiązanie partnerstwa z ośrodkami akademickimi oraz naukowcami zajmującymi się badaniami w dziedzinach, które potencjalnie mogą interesować firmę. Dzięki takiej współpracy firma zyska wiedzę i dostęp do wynalazków, a jednocześnie nie będzie ponosiła tak wysokich kosztów, jak w sytuacji gdyby musiała utrzymywać dział B + R oraz dostarczać niezbędnych w badaniach sprzętów, pomieszczeń czy maszyn.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *